italian food Krakow

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych wariantów, które daje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i spora dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. menu restauracji Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *